Idén elmaradt a nyerstej alapárának nyári csökkenése, de ez nem jelenti azt, hogy az őszi emelkedésre nem kell számolni.
Országosan eddig 260 milliárd forintra lehetett pályázni, a felhívást július 14-től újra megnyitják – hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter...
Bizonyos elméletek szerint a szarvasmarhák szennyezik a légkört, mert emésztési folyamataik révén metánt bocsátanak ki. Azonban egy új megközelítés...
Az április végén és május első felében uralkodó időjárási körülmények összességében kedveztek a tavaszi szántóföldi munkáknak Magyarországon...
Az Agrárminisztérium a megújuló vidék, megújuló agrárium program keretében 50 milliárd forintos keretösszeggel pályázatot hirdet terménytárolók, szárítók és tisztítók támogatására.
A természetbarát gyepgazdálkodás jó gyakorlatainak népszerűsítésére készül a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat.
A Felhívás célja a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítése a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztését célzó tevékenységek támogatásán keresztül.
A 2020 novemberében indult gabonaár-növekedésnek köszönhetően azt mondhatjuk, arany korszakuk van a növénytermesztőknek, ám az állattenyésztők elgondolkodnak azon, hogy „állatbőrbe csomagolják-e” a 80 forintos kukoricát vagy inkább adják el.
Alig 12-15 éve terjedt el Európa-szerte a madártetű atka fertőzés a baromfitenyésztéssel és tojástermeléssel foglalkozók körében. Olvassa el, mit tehet ellene!
Természetes módon az tojás keltetése az a folyamat, amikor a tojást olyan környezetbe helyezik, amely lehetővé teszi a tojásban lévő embrió fejlődését és kikeltését. Ha tojást szeretne kikelteni...
A téli időjárás nagy kihívás elé állítja az állattartókat. A következő cikkből kiderül, hogy hogyan kell helyesen használni a mezőgazdasági infralámpákat annak érdekében, hogy az állatok jóléte télen is biztosítva legyen.
Nemrég felröppent egy közösségi hálón egy videó szarvasmarhákról szinte kutyaszerepben. Vajon a tehenek képesek kötődni az emberekhez? Ennek jártunk most utána!
Tőgykrém, tőgykenőcs: izomlazító és gyulladáscsökkentő tőgykenőcs a szarvasmarhák hatékony és természetes alapanyagú tőgyápolására.
A magas szintű termelés fenntartása érdekében kiemelt fontosságú a csülökápolás rendszeres beütemezése. A helytelen pataápolás okozta sántaság csökkenti a tejtermelést...
Közismert tény, hogy Észak-Korea évtizedek óta krónikus élelmiszer-hiánnyal küzd. Az ország vezetése reméli, hogy a sertésfarm, amit a napokban adtak át, végre lendületet adhat távolról sem szárnyaló hústermelésüknek.
A Piglet Protector kiegészítő takarmányadalék újszülött malacok részére. Hatásmechanizmusa: a Piglet Protector® egy paszta...
Nagyüzemi tartási körülmények között a gyomorfekély napjainkban is gyakran okoz problémát sertésállományoknál.A betegség kezdeti szakaszát a gyomor nyelőcsői tájának hámelváltozásai jellemzik.
A Dermocan lósampontól valóban fényes lesz a haj és megszűnik a hajhullás? Tények a lósampon emberi felhasználásáról.
Tudta? A szürke ló eredetileg feketének születik és csak az évek előrehaladtával lesz egyre világosabb a szőre. A laikus ember sokszor téveszti össze a fehér lóval, pedig előbbi csak „megőszült”.
Vajon a lovaknak tényleg 5 szívük van? Sokkolónak hathat ez az állítás, hisz köztudott, hogy az emlősök keringéséért kivétel nélkül egy négyüregű szív felel...
A haszonállat-tartásban egyre népszerűbbek a napelemes villanypásztorok. Lehetővé teszik, hogy a gazdák csökkentsék ökológiai lábnyomukat és energia…
Mikor érdemes elkezdeni a villanypásztor beszedését? Milyen eszközökre és előkészületekre van szükség? Ebben a cikkben választ adunk mindenre!
Egy felelősségteljes gazdi tudja, hogy a kutyája nem csak egy háziállat, hanem a család egyik tagja is. De mit tehet a gazdi, ha kedvence szeret elkóborolni?